כניסת משתמש
  |   
5909*
ייעוץ ורישום:
  
מדור רישום5909*

שיעורים פרטיים לסטודנטים

גם באקדמיה: כמה עולים שיעורים פרטיים לסטודנטים?

שיעורים פרטיים ובמיוחד שיעורים פרטיים לסטודנטים הם הוצאה גדולה למדי שמתווספת להוצאות הלימוד השוטפות. וכמו תמיד, באזור המרכז יקר יותר מאשר בשאר האזורים, לפעמים בפער של עשרות אחוזים, כאשר גם המחירים עצמם עולים מסמסטר לסמסטר.

הביקוש לשיעורים פרטיים רק עולה ועולה

אין ספק שאחת הסיבות לעליות המחירים מסמסטר לסמסטר היא שהביקוש עצמו לשיעורים פרטיים עולה גם כן: ההערכות מדברות על כך שיותר ממחצית מהסטודנטים כיום בחלק מהמוסדות נאלצים להסתייע בשיעורים פרטיים. את העלייה הזו ניתן להסביר בכך שחלק גדול מהסטודנטים מגיעים עם ידע פחות מקיף מהתיכון, לא יודעים כיצד להתמודד עם כמויות גדולות של חומר או שחלקם עובדים ולכן לא משתתף בכל השיעורים ומעדיף להשלים את השיעורים דרך שיעורים פרטיים.

נראה שכל עוד הביקוש יעלה על ההיצע וכולם יירצו להיות המצטיינים בכיתה, נמשיך לראות עליית מחירים, וכרגע זהו המצב למרות שיש יותר ויותר מורים זמינים ללימוד.

מה המחיר של שיעורים פרטיים לסטודנטים?

בתקופת הבחינות, הביקוש נמצא בשיאו ועל כן גם המחירים למי שלא נמצא בהסדר עם המורה עולים. סטודנט ממוצע עלול להוציא יותר מאלף שקלים בחודש על מורה פרטי שלא בתקופת בחינות למפגש של פעם בשבוע או שני מפגשים ובתקופת בחינות ייאלץ להיפרד מכמה אלפי שקלים למרתון לימודים אינטנסיבי יותר. עם זאת, יש להזכיר שבמספר מוסדות אקדמאיים מתקיימים שיעורים פרטיים לסטודנטים בקבוצות קטנות בחסות האגודה כחלק מפרויקטים כמו "סטודנטים מלמדים סטודנטים".

מבחינת המקצועות המבוקשים ביותר, בראש הרשימה נמצאים מקצועות כמו מתמטיקה, סטטיסטיקה, כלכלה וחשבונאות. באמצע הטבלה נמצאים מקצועות כמו משפטים ומנהל עסקים ואילו בתחתית הטבלה נמצאים מקצועות כמו תנ"ך, גיאוגרפיה והיסטוריה. בנוסף לכך, מרבית הדרישה לשיעורים פרטיים מגיעה דווקא מהסטודנטים באוניברסיטאות ולא במכללות, אולי מכיוון ששם יש יחסית יותר סטודנטים לכל מתרגל וקשה לצבור מספיק ניסיון מעשי בחלק הפרקטי של הלימודים.

אפשר גם ללמוד מרחוק

בחלק מהמקצועות, כמו למשל משפטים או אנגלית, ניתן להיעזר לא רק בשיעורים פרטיים קלאסיים במסגרת של "אחד על אחד", אלא גם ללמוד במסגרת שיעורים פרטיים באינטרנט, על מנת להשלים פערים. העלות של השירותים האלו כמובן נמוכה יותר באופן משמעותי והיא בדרך כלל נעה סביב מספר מאות שקלים למנוי תקופתי, אך הם דורשים את היכולת ללמוד באופן עצמאי וכמובן גם משמעת עצמית.


 

מוזמנים לקרוא בנוסף: תואר שני במשפטים  |  לימודי משפטים